zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha: Pražští radní schválili asi 150 změn územního plánu odděleně od nového územního plánu

25.03.2010
Politika
Urbánní ekologie
Praha: Pražští radní schválili asi 150 změn územního plánu odděleně od nového územního plánu

Jak nakonec bude vypadat Praha v příštích letech? Bude betonovou džunglí, zbavenou valné části zeleně, zahrádek, přirozené přírodní zeleně, lemovanou na okrajích satelitními městečky a spoustou krabic skladů a satelitních městeček nebo něčím jiným? O tom všem se vede nyní veliká vášnivá politická diskuse.

Radní hlavního města v pátek souhlasili se zhruba 150 změnami současného územního plánu, které umožní mimo jiné výstavbu bytových domů na Vinohradech, Smíchově a v Holešovicích. Radní Martin Langmajer (ODS) tvrdí, že mezi změnami nejsou kontroverzní projekty. Návrh mj. kritizují zastupitelé za Stranu zelených, podle nich umožní zástavbu na úkor zeleně. O změnách musí ještě příští týden rozhodnout zastupitelstvo. Změny umožňují mimo jiné novou výstavbu v oblasti Benic, Libuše, Komořan či Pitkovic. Povolují také výstavbu rodinných a bytových domů v Perucké ulici na Vinohradech, v ohybu Podbělohorské ulice východně od parku Klamovka na Smíchově nebo v záplavovém území v ulici U Vody v Holešovicích.

Návrhy jsou schvalovány odděleně od připravovaného nového územního plánu. To kritizovalo sdružení Arnika a požadovalo zastavení jejich projednávání. Arnika kritizovala například záměr rozšířit v Dolních Chabrech komplex bytových a rodinných domů na místě zemědělské půdy.

ZDROJ: Stavební fórum, kráceno a upraveno Enviweb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí