zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šebesta s Prunéřovem otálí, chce o něm více informací

24.03.2010
Politika
Šebesta s Prunéřovem otálí, chce o něm více informací

Nově jmenovaný šéf ministerstva životního prostředí Jakub Šebesta (za ČSSD), jenž nahradil "zeleného" Jana Dusíka, vzkazuje: Rozhodnutí o Prunéřovu ode mě zatím neuslyšíte. Prý se na ministerstvu teprve zabydluje a chce si nastudovat veškeré materiály. "Nebudu zatím nic předjímat. Nejsem se záležitostí seznámen. Musím to nejprve konzultovat s odborníky. S největší pravděpodobností tedy rozhodnutí o Prunéřovu tento týden ještě nepadne," vzkázal včera Šebesta s pomocí SMS-zprávy.

Nyní řídí ministerstva dvě: kromě resortu životního prostředí je také šéfem ministerstva zemědělství. A tak to zůstane až do voleb.

Premiér Jan Fischer včera ujistil, že na Šebestu nebude nijak naléhat a že nechá na něm, až sám s rozhodnutím přijde. Otázkou ovšem je, jestli Šebesta vůbec o Prunéřovu rozhodovat bude. Kdyby totiž materiály studoval ještě dva měsíce, Prunéřov převezme nový ministr vzešlý z voleb. "Není pravda, že by premiér tlačil na to, rozhodnout o Prunéřovu ještě do voleb," řekl HN mluvčí vlády Roman Prorok. Šebesta se podle Fischera ujímá úřadu na krátkou dobu, kdy se nečekají "fatální rozhodnutí".

AUTOR: Zuzana Keményová
AUTOR: Martin Mařík
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
SW CASEC
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
MŽP ČR
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí