zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prince Charlese přivítalo v zelené obci na Moravě 1500 lidí

23.03.2010
Politika
Prince Charlese přivítalo v zelené obci na Moravě 1500 lidí

Zatímco první dva dny v Česku strávili britský korunní princ Charles a jeho choť Camilla v Praze, včera se jejich program z větší části rozdělil. Princ zamířil na Moravu, kde si prohlédl jednu z nejekologičtějších českých vesnic - Hostětín na Uherskohradišťsku. V Brně navštívil Masarykovu univerzitu. Vévodkyně z Cornwallu zůstala v Praze, aby se podívala do výcvikového střediska pro vodicí psy a do baletní přípravky Národního divadla.

V Hostětíně, obci s 240 obyvateli, přivítalo Charlese okolo 1500 lidí. Princ z Walesu navštívil například výtopnu na biomasu, kořenovou čistírnu odpadních vod, výrobnu jablečného moštu a energeticky pasivní dům. Prohlédl si i vesnický trh s místními výrobky. "Je bezprostřední a vstřícný k lidem," popsal své dojmy ze setkání s následníkem britského trůnu starosta obce Robert Janota. Charles po mnoho let propaguje udržitelný rozvoj a produkci potravin z místních zdrojů. Hostětín je znám jako místo, kde se biotechnologie uplatňují ve velkém.

V Brně převzal britský korunní princ Velkou zlatou medaili Masarykovy univerzity. Obdržel ji za zájem o životní prostředí, trvale udržitelný rozvoj a za činnost v charitě.

Charlesova choť Camilla měla v Praze vlastní program. V Jinonicích navštívila středisko, kde se cvičí psy na pomoc nevidomým. S bílou hůlkou si vyzkoušela, jaké to je být nevidomým, jehož vede pes.

Čtyřdenní návštěvu České republiky zakončí Charles dnes, kromě jiného setkáním s exprezidentem Václavem Havlem.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí