zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pro turisty a vodáky

26.03.2010
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Pro turisty a vodáky

Pomalu a jistě se přibližuje vodácká a turistická sezóna. Je tak na čase zkusit, jaké po zimě mají turisté a vodáci rezervy. To si může každý ověřit na připravovaných akcích v Týnci nebo Benešově. Pokud se nikomu moc do sportu nechce a raději turistiku prožívá pouze prostřednictvím vizuálních vjemů, tak je pro takové připravena výstava fotografií ve Vlašimi. Která nadchne zejména milovníky hor.

Otevření Sázavy

TÝNEC NAD SÁZAVOU - Již tradiční akcí se stává odemykání řeky Sázavy po zimě. Letošní odemykání proběhne 27. března od 10:30 v Týnci nad Sázavou, kde Děda Sázava odemkne řeku pro všechny vodáky svým magickým klíčem. Následně proběhne sjíždění řeky na úseku Týnec nad Sázavou - Pikovice. Akce je pro všechny zdarma. Akci organizuje Bospory, který po předchozí domluvě zajistí i vybavení zdarma. Informace získáte na telefonu 317 701 460.

Pochod za povidlovým koláčem

BENEŠOV - Máte-li rádi turistiku je tu pro vás ideální příležitost zúčastnit se ji 31. ročníku pochodu Za povidlovým koláčem. Ten se koná 26. a 27. března se startem v Benešově u Prahy, Jiráskova ulice (jídelna ZŠ). Je připraveno několik tras pro pěší turistiku od 15 do 80 km a čtyři cyklotrasy. Je dokonce připravena 50 kilometrová noční túra. Více informací o trasách získáte na webu pořadatele - Klub českých turistů Benešov - ZDE.

Expedice Broad Peak

VLAŠIM - Pouze do 2. dubna 2010 je možné navštívit výstavu fotografií s cestovní tématikou v přednáškovém sále Podblanického ekocentra ve Vlašimi. Výstava fotografií Jaromíra Braniše seznámí návštěvníky s expedicí Broad Peak. Broad Peak je s nadmořskou výškou 8 047 metrů nad mořem dvanáctou nejvyšší horou světa. Je součástí masívu Gaherbrum, který se nachází na pomezí mezi Pákistánem a Čínou. Podblanické centrum má otevřeno ve všední dny od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Pavel Dvořák Regionální koordinátor - redaktor

Kraj Středočeský

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí