zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

29.03.2010
Obecné
Krátce - různé

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná v pondělí 29. března 2010 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

K projednání s rozpravou:
3.
Návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 1/2008 Sb., o ochraně zdraví před neionizujícím zářením
č.j. 219/10
Předkládá: ministryně zdravotnictví

Pro informaci:
4.
Informace o průběhu a výsledcích 35. řádného zasedání Generální konference UNESCO, konaného v Paříži ve dnech 6.-23. října 2009
č.j. 277/10
Předkládá: místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí

Největší Čínou podporovaná vodní elektrárna v Súdánu včera zahájila provoz. Súdánský prezident Omar Hassan Ahmad al-Bašír na slavnostním zahájení řekl, že staveba vodní elektrárny bude podporovat rychlý rozvoj místní ekonomiky a přispěje i ke zkvalitnění života místních obyvatel.
Bašír řekl, že po stavbě vodní elektrárny se životní styl a ekonomický rozvoj v oblastech Dárfúru a Kordovánu obrovsky změní.

V Česku vznikne elektronická on-line burza fotovoltaických elektráren a projektů. "První dražba by se měla uskutečnit do začátku léta," říká Michal Pop ze společnosti B.I.D. services, která spolu se společností Enviros projekt burzy realizuje.
Dražby se bude moci zúčastnit kterýkoliv člen on-line burzy. Jediným kritériem bude cena. "Do aukcí budeme přijímat projekty ve všech fázích rozvoje, možný je i prodej již provozovaných elektráren," říká Michal Pop. Podle Michala Popa bude burza atraktivní zejména první dva roky, kdy bude doznívat fotovoltaický boom způsobený štědrou výkupní cenou pro výkup elektřiny z fotovoltaických elektráren.
Podle Michala Popa by burza mohla pomoci pročistit v současnosti těžko odhadnutelný počet spekulativních žádostí o rezervace výkonu přenosové soustavy.
"Dělali jsme si vlastní průzkum a doufáme, že zájem bude narůstat spolu s nervozitou majitelů projektů, na které nyní chybí financování," říká dále Michal Pop. Burza PVEX bude zpřístupněna na webové adrese www.pvex.eu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí