zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kellner odpískal prodej spalovny, nabídky byly nízké

30.03.2010
Odpady
Kellner odpískal prodej spalovny, nabídky byly nízké

Fond PPF Partners miliardáře Petra Kellnera a italské Generali zastavil prodej liberecké spalovny odpadů Termizo. Ještě loni přitom vážně jednal s největším hráči na trhu s odpady.

Pro společnost Termizo, která je jedinou soukromou spalovnou odpadů v Česku, hledal Kellner kupce minulý rok. "Uvažoval o tom ještě loni v létě, ale přehodnotil to. Teď není aktuální, že by to prodával," řekl TÝDNU předseda představenstva a ředitel společnosti Termizo Pavel Bernát.

O zdravou firmu, která generuje solidní zisk, projevili zájem všichni velcí hráči na trhu s odpady. Nabízená cena však podle informací TÝDNE představám fondu PPF Partners nestačila.

Některé nabídky se přitom přehouply přes půldruhé miliardy. Podle zdroje dobře obeznámeného s vyjednáváním dosáhla ta nejvyšší 1,7 miliardy korun.

Při nabízené ceně 1,7 miliardy korun by přitom liberecký rodák Kellner na spalovně pravděpodobně slušně vydělal. Ve fondu PPF Partners, který společnost Termizo vlastní, drží Kellner podíl 72,5 procenta, zbytek pak italská pojišťovna Assicurazioni Generali.

Kellner chtěl prodat jedinou soukromou spalovnu (ilustrační foto).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí