zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na výstavu Brána recyklace II

06.04.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Recyklace
Pozvánka na výstavu Brána recyklace II

Výstava Brána recyklace II., vás provede světem recyklace odpadů, ve kterém se běžně pohybujeme, aniž si to třeba uvědomujeme. Výrobky s obsahem recyklátu jsou všude kolem nás. Tato výstava má za cíl propagaci recyklace odpadů a jejich dalšího využití.

Součástí expozice je osm desítek výrobků denní potřeby vyrobených z recyklovaných materiálů - od těch nejběžnějších, jakými jsou toaletní papír nebo noviny, přes ty méně známé jako jsou například pera z recyklovaných PET lahví až po ty neobvyklé jako je židle z nápojového kartonu nebo penál vyrobený z plachty nákladního automobilu. "Cílem je ukázat lidem, co vše se recykluje a to od věcí běžné denní spotřeby až po zajímavé výrobky z recyklovaných materiálů. Recyklované výrobky jsou totiž všude kolem nás, jen kolikrát nejsou na první pohled poznat," říká tisková mluvčí společnosti EKO-KOM Šárka Nováková.

Na informačních panelech se dozvíte zajímavé informace o třídění a recyklaci jednotlivých druhů odpadů (papír, sklo, plasty, nápojový karton a kovy), co se s nimi po vytřídění děje a jak se dále zpracovávají.

Instalace výstavy je netradiční a zajímavá a využívá v co největší míře právě recyklované materiály. Vitríny na exponáty jsou vyrobeny z papírových krabic od ovoce, stěny jsou pokryty výrobky, které vznikly zpracováním druhotných surovin. Součástí výstavy je i projekce na devíti obrazovkách, kde poběží seriály o třídění a recyklaci odpadu.

Výstava, která mapuje koloběh odpadů od jejich vzniku přes recyklaci až po užití recyklovaných materiálů v běžném životě, je pro všechny zdarma a je otevřena pondělí - čtvrtek od 8 do 18 hodin a v pátek od 8 do 16 hodin. Pro školy je každý čtvrtek (od 8.4.) dopoledne připraven interaktivní program, ve kterém zájemci mohou prověřit své znalosti o třídění odpadů a další se naučit. Po celou dobu konání výstavy bude probíhat také slosovatelná soutěž o zajímavé ceny.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí