zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Displej, kterým řídím dům

08.04.2010
Energie
Displej, kterým řídím dům

Na fotografii možná vypadám jako kotelník, ale ve skutečnosti jsem jen fanda ekologických zdrojů energie. O mé pohodlí se doma stará tepelné čerpadlo, jednotka pro výměnu vzduchu a další zařízení, která ve výsledku spoří moje peníze a šetří i přírodní zdroje. A protože jednotlivé technologie je potřeba smysluplně řídit, stal se mým oblíbeným kouskem vybavení inteligentní řídící systém Control4, respektive jeho dotykový panel.

Prostřednictvím malého displeje, ale také odkudkoliv po internetu i přes mobilní telefon, řídím celý svůj byt. Zhasínám světla, reguluji teplo, zatahuji žaluzie, a když odjíždím, mohu jedním tlačítkem vypnout většinu elektrických zařízení.

Nejzajímavější je ale sedět doma v křesle a řídit energie proudící skrze dům. Kolik energie budu potřebovat zítra? Použiju dnes zbytek rekuperovaného tepla na vyhřátí bazénu?

Denně tak mou dlaní protéká spousta ekologické energie, kterou není jen zábavné řídit a rozhodovat o ní, ale také se inspirovat v tom, jak dnes stavět domy a jaké technologie pro to použít tak, aby se člověk cítil doma dobře a žil v souladu s přírodou.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí