zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

08.04.2010
Obecné
Krátce - různé

K medu
od 1. 4. do 28. 8.
Valtice
Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí, tel.: 519 352 037
www.nzm.cz
Sladil si medem život už pravěký člověk? Musí včela nutně zemřít, když bodne? Jak vypadá medomet? Ve Valticích otevírají výstavu, na které se o včelách, včelařích a medu dozvíte opravdu hodně. Postavte se včele tváří v tvář a podívejte se jí zpříma do očí. To její složené bude do vašeho jednoduchého hledět několikatisíckrát, což dobře uvidíte pod připravenými mikroskopy. Na výstavě bude rušno jako v úle, na své si přijdou přírodovědci, technici, ale i kuchaři, mlsouni a malé děti.

Na lesní správě Čižov, národni park Podyjí, je k dispozici deset tisic půlmetrových sazenic dubu zimního. Zbyly jim a chtěli by je prodat za 2 kč za kus.Pokud byste měli zájem, je možno pro ně dojet i os. automobilem s přívěsem. Prodají je i po stovkách. Tak třeba pětset sazenic by přišlo na 1000 Kč. Nutno je ale vysadit dokonce dubna.
Lesní správa Čížov
ing.Pořízek
671 02 Čížov 167
Tel.: +420 515 291 325

Podkrušnohorský zoopark připravil pro své návštěvníky na Velikonoční neděli sváteční program. Během odpoledne stráveného v zooparku si mohli uplést pomlázku, vlastnoručně ozdobit velikonoční perníčky a vajíčka nejrůznějšími technikami, nebo sledovat ruční zpracování ovčí vlny. Úspěch mělo i vystoupení folklorního souboru Krušnohor. Lidové písně a tance v podání mladých členů souboru v tradičních krojích potěšilo všechny přítomné, kteří i přes nepřízeň počasí přišli v hojném počtu.

Car-sharing (sdílení aut) v Evropě běžně rozšířený není zatím v ČR příliš známý. Do 6. dubna se můžete zapojit do dotazníkového šetření, jehož cílem je zjistit charakteristiky dopravního chování obyvatel Brna a blízkého okolí a posoudit potenciální možnosti rozšíření této služby - dopravni-chovani-brno.vyplnto.cz

Pukléřka islandská - přírodní antibiotikum

Pukléřka islandská (Foto:sxc.)

Pukléřka islandská pochází z Islandu, kde se dodnes hojně využívá. Roste také v našich zeměpisných šířkách. Je vhodná při léčbě

zánětů v ústech, hltanu a v trávící soustavě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí