zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČEZ získal povolení ke stavbě plynové elektrárny v Polsku

09.04.2010
Energie
ČEZ získal povolení ke stavbě plynové elektrárny v Polsku

Česká energetická společnost ČEZ může v Polsku vybudovat paroplynový blok elektrárny Skawina, od místních úřadů získala v rámci posuzování vlivu stavby na životní prostředí kladné rozhodnutí. Informovala o tom polská média.

ČEZ chce nový blok ve Skawině na jihu Polska s výkonem kolem 430 megawattů uvést do provozu ve druhé polovině roku 2014.

ČEZ musí podepsat smlouvu s provozovatelem rozvodné soustavy v Polsku, společností Gaz-System. Vyjednává také o dodávkách plynu pro nový blok elektrárny. Hodnota této investice ve Skawině se pohybuje kolem 1,5 miliardy zlotých (zhruba 9,9 miliardy Kč).

Na polském trhu je česká energetická jednička aktivní již delší dobu. V lednu 2006 získal ČEZ většinové podíly v černouhelných elektrárnách Elektrownia Skawina a Elektrocieplownia Elcho.

Minulý týden ČEZ postoupil v soutěži o elektrárny Pontnów-Adamów-Konin (PAK) a dvou přilehlých hnědouhelných dolech, může zde provést hloubkové prověrky. Aktiva v této energetické společnosti prodává polské ministerstvo státního pokladu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí