zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mladé designéry inspiruje ekologie

13.04.2010
Obecné
Mladé designéry inspiruje ekologie

Za pár let možná budou navrhovat nábytek nebo bytové doplňky pro nejznámější světové značky. Zatím ale mladé designéry čeká příští týden boj o Grand Prix Mobitex na brněnském výstavišti. Na veletrhu nábytku předvedou své umění nejlepší keramici, skláři i nábytkoví designéři.

Hodně mladých návrhářů se nechalo inspirovat přírodními materiály nebo ekologií. Například ze zlínské Univerzity Tomáše Bati přivezou studenti sadu výrobků, které mají společný materiál - recyklovaný papír.

Z něj vyrobili například vtipný sběrač psích výkalů nazvaný Fešák. Proč fešák? Protože obří papírovou lžičku, kterou majitel psa rozlomí na dvě části a použije na hygienické sebrání hovínka, má do té doby pes zavěšenou na krku a vypadá, jako by měl kravatu.

Od studenta brněnské Mendelovy univerzity Adama Kořeného zase pochází výrazná židle Skeleton vyfrézovaná z osmnáctimilimetrové březové překližky pomocí CNC stroje. Židle z důmyslně složených částí překližky drží sama pohromadě, není potřeba lepidlo ani kovové spoje.

Podle kurátorky soutěže Dagmar Koudelkové mají někteří mladí designéři šanci se uchytit i v komerční sféře. "V tomto ohledu se situace pořád zlepšuje. Vznikají novátorské firmy, které si na spolupráci smladými designéry zakládají," řekla.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí