zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kam na výstavu

15.04.2010
Odpady
Ekologická dovolená, cestování
Kam na výstavu

Třídit je sexy

do 29. 4.
Praha
Škodův palác, tel.: 729 848 111
www.ekokom.cz

Je normální všední den. Ráno si dopřejete hygienu a použijete staré noviny, před odchodem do práce ještě rychle napíšete PET-lahví vzkaz dětem, co mají odpoledne udělat, a pak už v kanceláři zasednete k nápojovému kartonu. Zbláznili jsme se? Ne! Toaletní papír, pera i stoly se dnes mohou vyrábět z recyklovaných materiálů. Dejte starým novinám, petkám, kartonům a dalšímu odpadu šanci vrátit se znovu v překvapivé podobě do vašeho života. Výstava představuje tradiční i netradiční výrobky z recyklátu.

Češi na Severním pólu

do 17. 10.
Prachatice Muzeum české loutky a cirkusu, tel.: 388 385 716
www.prachatice.cz

Prostředí Arktidy a autentické zážitky člena jedné z posledních expedic - Petra Horkého - vám přiblíží nejen velkoformátové fotografie, ale i expozice předmětů denní potřeby polárníků. Videosekvence natočené přímo na cestě vám umožní pocítit, že i v dnešní době technických zázraků může jít na expedici o život. Uvidíte i ukázku arktického jídelníčku a záznam fyziologie organismu během cesty - co se děje s lidským tělem vlivem extrémních podmínek.

Domy pro lidi

14. 4. - 6. 6.
Praha
Galerie Jaroslava Fragnera, tel.: 222 222 157
www.gjf.cz

Výstava Architecture & Inclusion představí nápady současných evropských architektů, jak řešit palčivou otázku zapojování nejrůznějších skupin do běhu majoritní společnosti. Téma stýkání se a komunikace ve veřejném prostoru se povedlo zajímavě vyřešit například v koncepci moderních knihoven, které se z temných komor, plných zaprášených knih a zatuchlého vzduchu, staly moderními společenskými a informačními centry s internetem, kavárnou a místem pro pořádání společenských akcí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí