zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den Země - ulice Ostravy zaplní cyklisté

17.04.2010
Doprava
Den Země  - ulice Ostravy zaplní cyklisté

Ve čtvrtek 22.dubna 2010 proběhne v Ostravě cyklojízda u příležitosti oslav Dne Země. Nejedná se o cyklistický závod, ale o společnou hromadnou jízdu na kole městem pro širokou veřejnost.
"Akce je určena všem lidem, kteří někdy sednou na kolo a chtějí vyjádřit podporu cyklistické dopravě v Ostravě" uvedl zástupce organizátorů Pavel Matějka.

Sraz účastníků Cyklojízdy Ostravou je v 17:30 na Jiráskově náměstí (Kuřím rynku), nebo mohou cyklisté společně přijet z jednotlivých častí Ostravy (časy a místa odjezdu z jednotlivých části je možné nalézt na www.ostravounakole.cz). Pokud vyjde pěkné počasí, očekávají organizátoři účast více než stovky cyklistů.

Trasu plánují organizátoři na 5-7 km v pohodovém tempu, aby jízdu zvládly i děti a netrénovaní cyklisté. V pestrém pelotonu také bývají rodiče s dětmi v cyklovozících a netradiční typy kol jako lehokola, tandemy a další zajímavé šlapohyby.

Trasa cyklojízdy končí v areálu Benátky, kde se cyklisté budou mít možnost občerstvit, dozvědět se novinky o cyklodopravě v Ostravě, poučit se o bezpečnosti na kole a shlédnout filmový dokument Auto*Mat, který se zabývá problémy v dopravě.
Organizátoři cyklistům připomínají, aby pamatovali na povinnou výbavu jízdního kola. Účastníci by neměli především zapomenout osvětlení a mladiství účastníci také helmu.

Kontakty:
Pavel Matějka, tel.: 604 569 747
Petr Slavík, tel.: 731 600 900

www.ostravounakole.cz
e-mail: info@ostravounakole.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí