zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti Země připravují na čtvrtek cyklojízdu ke Dni Země

21.04.2010
Doprava
Děti Země připravují na čtvrtek cyklojízdu ke Dni Země

Ve čtvrtek 22. dubna 2010 se v 17:30 koná velká jarní CYKLOJÍZDA za lepší podmínky pro cyklisty v Plzni. Start je U Branky, na pěší zóně ve Smetanových sadech v Plzni.

Tato cyklojízda je oslavou Dne Země (22. dubna). Upozorňuje, že jízdní kolo je dopravní prostředek vhodný pro provoz v Plzni, šetrný k životnímu prostředí, levný, rychlý, pohodlný a zdravý. Jde o společenskou akci lehce manifestačního rázu, kde se setkávají cyklisté, koloběžkaři, bruslaři a vůbec všichni pohánění vlastní silou. Účastnit se může kdokoliv, bez rozdílu náboženského vyznání, politické příslušnosti, pohlaví, věku nebo vzdělání. Vítané jsou i maminky (a tatínkové) s cyklopřívěsy nebo sedačkami pro děti (včetně dětí), dvojkola a další nezvyklé dopravní prostředky na lidský pohon. Nezapomeňte si s sebou vzít vhodné hudební nástroje (píšťaly a píšťalky, bubny, kytary, trubky, klaksony, rolničky, hřebeny...). Tempo jízdy je velmi pomalé, zvládne jej i zcela netrénovaný člověk.

Na závěr cyklojízdy budou tradičně vyhlášeni vítězové soutěže o nejmladšího, nejstaršího a nejnezvyklejšího účastníka, kteří obdrží symbolické ceny.

Více informací a plánek trasy cyklojízdy najdete na www.detizeme.cz

Kontakty:
Daniel Rajdl, kampaň Plzeň pro cyklisty - cyklisté pro Plzeň, tel.: 723 911 568
Martin Hyťha, Děti Země - Plzeň, tel.: 606 104 784

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí