zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

22.04.2010
Obecné
Krátce - různé

Kdysi lidé vyšli i ve městě na dvůr či na ulici a byli v noci uprostřed vesmíru, obsypáni hvězdami. O ochraně nočního prostředí před umělým svícením čtěte v nejnovějším čísle časopisu Veronica, které právě vychází - www.casopis.veronica.cz

Ekologický institut Veronica a Jihomoravský kraj vyhlašují 8. ročník Soutěže diplomových prací s tématikou životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje. Soutěžte a získejte finanční odměnu. Více na www.veronica.cz

Neuvěřitelný zájem vzbudilo otevření českobudějovické vodárenské věže v sobotu 17. dubna v rámci Mezinárodního dne památek. Tato nejvyšší a nejstarší vodárenská věž v Jihočeském kraji byla návštěvníkům zpřístupněna historicky poprvé. Celkem 90 schodů do výšky 32 metrů, kam je věž přístupna, zvládlo tento den přes 600 návštěvníků nejen z Českých Budějovic.

Pětiprocentní hranici v průzkumu ČT nepřekročili v Ústeckém kraji zelení. Souboj před kamerami se tak odehraje i bez dalšího výrazného kandidáta, exministra životního prostředí Martina Bursíka.

Vytyčením klidové zóny pro hnízdící labutě museli o víkendu řešit vyhrocenou situaci ochránci přírody na rybníku v Novém Dvoře na Domažlicku. Ptáky tam plaší rybáři, kterými je vyhledávaný revír doslova v obležení.

Přes 75 výzkumných pracovišť po celém světě v současnosti zkoumá možnosti využití vodních řas jako zdroje biopaliv. Jedním z nich je i univerzita v japonském městě Tsukuba, kde výzkum vede profesor Makoto Watanabe (na snímku). Podle vědců mají řasy potenciál na mnohem větší výnosnost biopaliv z hektaru obdělávané půdy než dosud využívané plodiny.Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí