zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

pRAŽSKÁ Informační akcE pro veřejnost nejen k problematice odpadů u příležitosti svátku Dne Země

22.04.2010
Odpady
pRAŽSKÁ Informační akcE pro veřejnost nejen k problematice odpadů u příležitosti svátku Dne Země

Pražské služby ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a dalšími partnery připravily informační akci pro veřejnost nejen k problematice odpadů u příležitosti svátku Dne Země.

Na území 19 městských částí Prahy probíhá od 19. dubna do 15. května informační a vzdělávací kampaň pro veřejnost v rámci tradičních oslav Dne země, který připadá na 22. dubna. Kampaň je zaměřena zejména na ochranu životního prostředí, informace ohledně třídění odpadů a jejich následného využívání.

"Hlavní téma letošních oslav Dne Země z pohledu Pražských služeb je využití bioodpadu ze zahrad a domácností. Máme připraveny různé propagační letáky, naši odborníci Vám přímo na místě odpoví na Vaše dotazy a na našem info stánku je také možné uzavřít smlouvu na odvoz bioodpadu," říká tisková mluvčí Pražských služeb Miroslava Egererová.

Akce probíhají od 10:00 do 18:00 hodin formou informačního stánku umístěného každý den na území jedné městské části. Občané se mohou seznámit s názornými ukázkami sběrných nádob a svozové techniky, diskutovat o možnostech dalšího využívání vytříděného odpadu jako je papír, sklo, plasty, nápojové kartony a bioodpad. Dozvědět se, jak lze správně nakládat s nebezpečnými odpady, kde je v Praze jaké chráněné území, kde získat bližší informace o životním prostředí v Praze. V rámci kampaně budou probíhat i zajímavé akce a soutěže pro děti a vzdělávací programy k tématům: Obaly a odpady a domácí ekologie. U stánku si občané mohou vyzvednout zdarma různé informační materiály (letáky, brožurky, ročenky aj.). Pro děti jsou připraveny drobné pozornosti s tématikou třídění odpadů, hry s odpadovou tematikou, plakáty a jiné zajímavosti.


20.4.2010
Miroslava Egererová
tisková mluvčí
egererovam@psas.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí