zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN PROTI HLUKU

21.04.2010
Hluk
DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN PROTI HLUKU

Hradec Králové - Od roku 2004 je 21. duben vyhlášen Mezinárodním dnem proti hluku pod záštitou Hudebně ekologického sdružení (HUDEKOS). Kreativní tým hradecké Studijní a vědecké knihovny se letos k tomuto dni připojí vytvořením koridoru ticha, a to před knihovnou od 11 do 16 hod.

Pro každou knihovnu je příznačná její vnitřní atmosféra, klid a ticho, co dovoluje každému nerušené obohacování se informacemi při studiu.

Knihovna chce proto upozornit také na hluk, s jakým se setkáváme den co den ve venkovním prostředí jejího bezprostředního okolí - ruch města. Proto bude v určený den před knihovnou zřízen tzv. "koridor proti hluku" a "tichá místa".

Procházející lidé budou oslovováni a vyzýváni k průchodu koridorem. Na jeho začátku obdrží špuntíčky do uší, s jejichž pomocí se na chvíli vymaní ze zajetí okolního hluku. Tak vznikne kontrast v souvislosti s partnerem akce, kterým je Majáles 2010.

Dnes tak bude občanům Hradce Králové zprostředkováno příjemné ticho, zatímco v pátek si budou moci vychutnat příjemný hluk v podobě hlavního hudebního programu Majálesu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí