zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bude u Mašůvek bioplynka?

23.04.2010
Bioplynové stanice
Bude u Mašůvek bioplynka?
U Hlubokých Mašůvek možná vyroste bioplynová stanice. Včera proběhla schůzka mezi zastupiteli obce a Radkem Kružíkem, jednatelem společnosti, která přišla s podnikatelským záměrem výstavby bioplynky. Podle slov starosty obce Ladislava Vaňka zatím zastupitelstvo žádné konečné rozhodnutí nevydalo, ale v zásadě se možnosti výstavby nezříká. "Je ovšem nutné, aby byl velmi přísně dodržen technologický postup při výstavbě i provozu bioplynové stanice. Do smlouvy o povolení musí být zakotven dodatek o zákazu zpracování odpadu živočišného původu. A půjde také o přísné posouzení dané lokality z hlediska životního prostředí," uvedl starosta.
Bioplynka by měla stát na místě dnes již nepoužívaných maštalí. Stanice by jako zdroj bioplynu zpracovávala kukuřici a obilí vypěstované v katastru obce na asi 400 hektarech, to je přibližně 12 000 tun siláže za rok.
Aby se předešlo obavám z možnosti vybudování dalšího Karlova, navrhl Radek Kružík občanům prohlídku provozované bioplynové stanice v obci Jevíčko. Prohlídka se uskuteční v sobotu 1. května. Zájemci se mohou přihlásit na Obecním úřadě Hluboké Mašůvky, a to do 28. dubna.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí