zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Peníze na svou ochranu získaly stromy, motýli i netopýři

25.04.2010
Příroda
Peníze na svou ochranu získaly stromy, motýli i netopýři

Ošetření památných stromů, vybudování tůní pro rozmnožování obojživelníků, úprava naučné stezky, zefektivnění ochrany netopýrů - tyto a další projekty po celé republice podpořil v letošním roce program Strom života Nadace Partnerství částkou 1,3 miliony korun. Z celkového množství 57 žádostí vybrala grantová komise k podpoře 17. Aktivity programu Strom života v letošním roce spolufinancuje Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí částkou 5,5 milionů korun.

"Podaří se například obnovit tři ovocné sady, ošetřit památné stromy v nové Vsi nad Nisou nebo upravit naučné a historické stezky. Podporu získaly také projekty, které se snaží přímým zásahem nebo zvýšením informovanosti chránit některé rostlinné a živočišné druhy - sokola stěhovavého, čápa bílého, netopýry, orchideje nebo modráska hořcového," uvádí Ivana Adámková z Nadace Partnerství

Při výběru se klade důraz zejména na zapojení široké veřejnosti, a to do přípravy, uskutečnění i následné péče. "Vzhledem k letošnímu Mezinárodnímu roku biodiverzity jsme upřednostňovali také projekty, které prosazují nebo aktivně napomáhají udržet rozmanitost české přírody," doplňuje Adámková.

Výše popsané nadační příspěvky nazvané Pro přírodu uděluje program Strom života Nadace Partnerství jedenkrát ročně. Jsou určeny pro všechny projekty zaměřené na obnovu a péči o krajinu, zachování cenných přírodních lokalit a ochranu jejich druhové rozmanitosti. Žadatelé mohou získat grant až do výše 100 tisíc korun.


Popisek k fotografii: Díky grantu od Nadace Partnerství bude po celé České republice Hnutí Brontosaurus pořádat víkendové akce spojené s výsadbami stromů.

Další informace ráda poskytne:
Ivana Adámková, projektová manažerka programu Strom života
e-mail: ivana.adamkova@nap.cz, tel: 515 903 131

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí