zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

S KŘÍDLY PTÁKŮ POZNÁVALI BALINSKÉ ÚDOLÍ

02.05.2010
Příroda
S KŘÍDLY PTÁKŮ POZNÁVALI BALINSKÉ ÚDOLÍ

Velké Meziříčí - Téměř dvě stovky dětí i dospělých prošly v sobotu 24. dubna Balinským údolím u Velkého Meziříčí. Středisko ekologické výchovy Ostrůvek zde u příležitosti oslav Dne Země připravilo řadu stanovišť zaměřených opeřené obyvatele přírodního parku.
S trochou štěstí mohli lidé zahlédnout datla černého či ledňáčka lovícího u své hnízdní nory. Těm, co štěstí nepřálo, a samozřejmě nejen jim představili živé dravce pracovníci záchranné stanice Ikaros. Po cestě do Balin čekala účastníky rovněž ukázka kroužkování ptáků či výstava hnízd a ptačích snůšek. Odměnou pro všechny, kteří zvládli pětikilometrovou trasu, byl program v cíli. Ve spolupráci s obcí Baliny a firmou Poex Velké Meziříčí zde organizátoři nachystali oblíbené opékání špekáčků a pečení trdelníků, projížďku na gumových člunech i soutěže pro děti. Děti si zahrály na ptáčky, lovili potravu sítky jako kačeny, sbíraly šnečí ulity dlouhými čapími zobáky nebo třeba chytali míčky, co by mouchy do vlaštovčích zobáčků. Jen ptačí zpěv zde na chvíli vystřídal klepot kladívek při stloukání budek pro rehky. "Doufám, že ptačí budky budou brzy zabydleny a jejich obyvatelé budou dělat návštěvníkům Dne Země ještě dlouho radost", svěřila se se svým přáním Jana Janová, pracovnice střediska Ostrůvek.
Koho jarní počasí zlákalo i k dalším výletům do přírody Velkomeziříčska, může se těšit na pozdně večerní exkurzi za kvákajícím bratrstvem v pátek 7. května i na cyklovýlet na rozkvetlé orchidejové louky v sobotu 15. května.

Více informací poskytne:
Mgr. Jana Audy, 737 079 075, jana.audy@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí