zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hořela skládka v Holešovicích; hasiči požár ještě nezlikvidovali

26.04.2010
Odpady
Havárie
Hořela skládka v Holešovicích; hasiči požár ještě nezlikvidovali

Hasiči budou zřejmě celý den dohašovat požár skládky na pražském Libeňském ostrově, který vznikl v neděli večer. Skládka stále prohořívá, hasiči musí odpad prohrabávat, řekla ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Podle mluvčí se na uhašení podílí i firma, která skládku provozuje.

V okolí skládky chemici hasičského sboru nenaměřili zvýšené koncentrace oxidu uhelnatého. Hygienické normy nebyly podle Adamcové překročeny ani u dalších škodlivin. Doporučila nicméně, aby lidé v okolí kvůli obtěžujícímu zápachu nevětrali. Drobné potíže by podle ní mohli mít astmatici.

Skládka se nachází v blízkosti několika autobazarů na místě, které je blíže k Palmovce. Podle zpravodajky ČTK byly u požáru po deváté hodině čtyři hasičská auta, ze skládky stále vycházel dým. Zápach je ale cítit pouze v bezprostředním okolí, do ulic se zřejmě nešíří.

Na skládce byla podle Adamcové uskladněna suť a další odpad. "Skládka byla původně asi pět metrů vysoká, v současné době je zhruba poloviční," uvedla Adamcová.

Firma provozující skládku přemisťuje pomocí nakladačů odpad na jiné místo, kde se postupně dohašuje. Na likvidaci požáru se podílí i krizový štáb magistrátu. Starosta Prahy 8 Josef Nosek případ sledoval a vyžádal si pomoc městské policie. Dostala za úkol informovat okolní obyvatele.

Požár byl nahlášen na linku tísňového volání krátce před 22:00. Na místo vyjeli hasiči z Holešovic a Strašnic. Po zjištění rozsahu požáru byl na místo povolán automobilový žebřík a pak ještě dalších šest aut s posádkami, včetně chemického družstva z Petřin.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí