zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky nejen o OPŽP přináší čtvrté číslo Priority

30.04.2010
Obecné
Novinky nejen o OPŽP přináší čtvrté číslo Priority

Aktuální Priorita přináší článek z jednání Řídícího výboru Operačního programu Životní prostředí, který doporučil ministrovi schválit projekty z prioritní osy 1. O metodice hodnocení projektů právě v této prioritní ose se na jednání výboru diskutovalo dost podrobně.

Zabýváme se i navrženými změnami hodnotících kritérií u stavebních zakázek realizovaných z prostředků OPŽP. Významným textem je rovněž příspěvek prvního náměstka Státního fondu životního prostředí ČR Petra Valdmana, který odhaduje, že letos bude na účty příjemců připsáno až 20 miliard korun.

Zajímavé jsou jistě i informace o nové otevřené výzvě Programu švýcarsko-české spolupráce v rámci priority 2 - Životní prostředí a infrastruktura, v oblasti zaměření 2.1 - Obnova a modernizace základní infrastruktury a zlepšení životního prostředí.

V tomto čísle časopisu se dozvíte také o prioritách nové ministryně životního prostředí paní Rut Bízkové, která mimo jiné uvedla, že hodlá program Zelená úsporám rozšířit i o možnost získat podporu na úpravy veřejných budov. Pokud máte pocit, že program Zelená úsporám nemá vůbec nic společného s OPŽP, doporučujeme k přečtení rozhovor s Václavem Menclem, předsedou Rady SFŽP ČR. Vysvětluje, k jakému přesunu peněz v rámci obou programů může dojít, pokud nemá přijít ani koruna nazmar.

Priorita 04/2010

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí