zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O přírodě s Radomilem Hradilem v Oslavici

09.05.2010
Příroda
O přírodě s Radomilem Hradilem v Oslavici

Víkendový seminář Tvořivého a relaxačního centra v Oslavici na Třebíčsku nazvaný Živá půda-zahrada-krajina nabídnou o víkendu 28.-30. května.

Zájemci se mohou těšit na setkání s Radomilem Hradilem na zahradě starého rodového statku, procházky krajinou a dlouhé besedy na témata spojení člověka se zemí.
"Jsme živi díky půdě a naší Matce Zemi. Žijeme v krajině a jsme její součástí. Zahrada nás živí svými plody a očekává naši vděčnost," říká Radomil Hradil.

Radomil Hradil je významný autor knih a textů o biozahradě. Nedávno vydal knihu Lidstvo na rozcestí, o které knihkupectví Kosmas píše, že se jedná o knihu, která otevírá oči v souvislosti s přírodou a přírodními zákony. Autor se v knize také zabývá dvěma způsoby života, kterými můžeme žít. "Jedna cesta vede dál do hmot s jejími zákony smrti, druhá k duchu a životu. První je cestou strachu, druhá cestou lásky," dodává autor.
Dalšími známými knihami autora jsou Česká biozahrada, Duše rostlin, Skřítkové a víly v pověstech a na zahradě, Mystérium českých dějin a další.

Na semináři se budou zájemci zabývat poznáváním půdy, vody, rostlin a krajiny, ale také otázkami praktické péče o ně a přírodního ošetřování zahrady.

Cena semináře včetně jídla a ubytování je dva tisíce korun. Bližší informace a přihlášky na www.tvorive-centrum.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí