zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Písek zprovoznil další dva podzemní odpadové kontejnery

10.05.2010
Odpady
Písek zprovoznil další dva podzemní odpadové kontejnery

Další dvě stanoviště s podzemními kontejnery zprovoznil Písek v historickém centru města.

Stanoviště podzemních kontejnerů na separovaný odpad vznikla v Jungmannově ulici u obchodního domu LUNA a na Alšově náměstí před bývalou Základní školou Mikoláše Alše.

"Zbývající stanoviště podzemních kontejnerů na separovaný odpad v Heydukově ulici před Infocentrem Písek a na Velkém náměstí se připravují. Jejich výstavba by se měla realizovat v nejbližší době. Hotova by měla být do konce roku," uvedl starosta Miroslav Sládek (ODS).

Do těchto nádob a nákupu speciálního automobilu pro vyvážení odpadků investuje Písek částku přes osm milionů korun. Z Evropské unie získal okolo pěti milionů korun.

"Důvodem výstavby podzemních kontejnerů je i to, aby byly odolnější vůči vandalům. V praxi to vypadá tak, že nad povrchem silnice či chodníku bude pouze víko, které bude zakomponováno do rázu historického města tak, aby nenarušovalo jeho vzhled," dodal starosta.

Kontejnery umístěnými pod zemí se inspirovaly i Strakonice, které je chtějí v rámci rekonstrukce centra města také vybudovat. Město chce kontejnery na tříděný odpad umístit pod úroveň chodníku na rohu ulic Kochana z Prachové a U svaté Markéty a také na rohu ulic Lidická a Sokolovská. Radnice počítá s tím, že na každé místo padne částka okolo milionu korun. Zda přibudou pak ještě další nádoby, není zatím jasné. Uvažuje se i o místě na strakonickém hradě.

Odpadové nádoby pod zem chce někde skrýt také jihočeský Tábor. Konkrétně by mělo jít zřejmě ještě letos o místa na náměstí Mikuláše z Husi, Tržním náměstí a u bývalého hradu Kotnov. I zde by se částky na realizaci pohybovaly okolo dvou až tří milionů korun.

Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí