zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Životní prostředí není nemocné zvířátko, které musíme zachránit, říká Jakl

11.05.2010
Politika
Životní prostředí není nemocné zvířátko, které musíme zachránit, říká Jakl

"Naši předkové si dali práci s tím to tady zkultivovat a moderním trendem je nechat to tu celé zase zarůst," kritizoval prezidentův tajemník Ladislav Jakl ekology.

Kdyby naši předkové nevynaložili spoustu úsilí do zkulturnění neobyvatelné krajiny, namísto sídla Českého rozhlasu by se Vinohradskou třídou v Praze vinulo husté křoví. Z toho by podle Jakla vyskočil vlk a kousnul ho do zadnice. Stejně tak moderátorku Helenu Šulcovou.

V pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Jakl neváhal již tradičně kritizovat moderní trend ochrany životního prostředí.

"Životní prostředí není nějaké nemocné zvířátko s ovázaným chapadlem, které musíme nutně zachránit," řekl.

Lidé by podle něj měli klást důraz na kvalitu svého života, nikoli na co možná největší blahobyt nějaké vzácné ještěrky.

Avatar vzhůru nohama

"Asi 98 procent hollywoodských filmů má stejný děj. Zlotřilí kapitalisté hrábnou do přírody a klokani náhle zdivočí, akvarijní rybičky zmutují a utečou z akvárka. Pak nastoupí neohrožený ekolog a hrdinně bojuje," poukázal Jakl na to, jak se současné ekologické trendy promítají i do filmové tvorby.

Zajímavé podle něj je, že děj nikdy není opačný. "To by byly realističtější filmy, než ty o zlotřilých kapitalistech."

Věci veřejné, pouliční sběratel

Jakla nepřekvapuje současná popularita nových stran, zejména Věcí veřejných. Dalo se to podle něj čekat.

"Věci veřejné jen využily toho, že voličská podpora ležela na ulici a nikdo se pro ni neshýbl," řekl. On sám prý bude volit Svobodné Petra Macha.

Jeho euroskepticismus se ale narozdíl od jeho volebních preferencí, které byly dlouhá léta nakloněny ODS, nezměnil. "Myslím si, že by bylo lepší z EU vystoupit."

www.parlamentnilisty.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí