zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Plánované rozšíření skládky v Českém Krumlově prodlouží dobu skládkování o 15 let

11.05.2010
Odpady
Plánované rozšíření skládky v Českém Krumlově prodlouží dobu skládkování o 15 let

Českokrumlovští zastupitelé schválili čtvrtou etapu rozšíření skládky komunálního odpadu Pinskrův dvůr. Na výběr měli ze dvou variant a nakonec zvítězila ta, která počítá s větším objemem.

Mluvčí českokrumlovské radnice Jitka Augustinová pro Český rozhlas vysvětlila, v čem čtvrtá etapa rekultivace a rozšíření skládky Pinskrův Dvůr spočívá: "Počítá s rozšířením až od 95 tisíc metrů krychlových objemu. Měla by se tak prodloužit doba skládkování zhruba o 15 let. Tímto způsobem by mělo město vyřešeno skládkování do roku 2030."

Rozšíření a rekultivace skládky Pinskrův dvůr podle Augustinové samozřejmě závisí na financích: "Město bude hledat finanční prostředky v Operačním programu Životní prostředí. Předpokládá se, že schválené etapy by měly být dokončeny okolo roku 2014."

Počítá se s investicí kolem 21 milionů korun. Ty půjdou například na oplocení skládky, zamezení vtoku vody pod starou skládku včetně monitoringu potrubí, projektovou dokumentaci čtvrté etapy včetně všech povolení a geologického posudku.

Město Český Krumlov bude podávat žádost o dotaci na rekultivaci, pravděpodobně v srpnu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí