zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodní rezervace Kladinský potok se dočkala velkého úklidu

15.05.2010
Chráněná území
Přírodní rezervace Kladinský potok se dočkala velkého úklidu

Přírodní rezervace Kladinský potok již delší dobu úpěla pod náporem odpadků. "Jejich zdrojem jsou především neuvědomělí řidiči projíždějící v její bezprostřední blízkosti, kteří odhazují odpadky přímo z automobilu, ale i jiní občané zbavující se nepotřebných věcí, způsobem, který dnes patří do středověku. Rezervace přímo sousedí s hlavní silnicí na Jihlavu a odpadky vyhozené z projíždějících automobilů končí přímo na jejím území," říká ředitel Střediska ekologické výchovy Mravenec Václav Kos.

uklid_kladinsky_potok_1_.jpg

Středisko ekologické výchovy Mravenec bylo osloveno místní TOP 09, která měla zájem zúčastnit se nějaké dobrovolnické akce na pomoc přírodě a zlepšení našeho životního prostředí. Od slov nebylo daleko k činu a Středisko ekologické výchovy Mravenec uspořádalo v sobotu 1. května akci "Úklid přírodní rezervace Kladinský potok" kde se sešli dobrovolníci z místní Top 09 a pustili se do sběru odpadků v rezervaci. Bylo vyčištěno blízké okolí a také celý potok protékající rezervací, který se vyznačuje výskytem kriticky ohrožené perlorodky říční, od naplavených igelitů, PET lahví, polystyrenu apod.

uklid_kladinsky_potok_3_.jpg

Sebrali jsme přibližně 110 kg nejrůznějšího odpadu od pneumatik, starého koberce přes PET láhve, plechovky až k nejrůznějším plastovým obalům od potravin a rychlého občerstvení. Uvědomíme - li si, že dobrou polovinu těchto odpadků jsme sebrali přímo na území přírodní rezervace, pak je to myslím pro všechny důvod k pořádnému zamyšlení.

uklid_kladinsky_potok_.jpg

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje

Vysočina
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí