zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vycházka do přírody pod Blaníkem nejen pro fotografy

15.05.2010
Příroda
Vycházka do přírody pod Blaníkem nejen pro fotografy

Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Blaník a Podblanické ekocentrum Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Vlašim pořádají v neděli 23.5. vycházku do okolí Louňovic pod Blaníkem. Akce je určena pro širokou veřejnost a je pořádána u příležitosti Evropského dne parků.

U příležitosti Evropského dne parků se v národních parcích a chráněných krajinných oblastech pořádají exkurze, výstavy a přednášky. V CHKO Blaník se můžete v neděli 23.5. zúčastnit vycházky do přírody. Trasa vycházky bude směřovat do okolí Louňovic pod Blaníkem za zachovalými kouty přírody. Vycházku doprovodí komentář pracovníka Správy CHKO Blaník, Martina Klaudyse.

Zvláštní pozvání na vycházku patří fotografům, zejména začínajícím. Vycházka bude doprovázena ukázkami a výkladem, jak a čím správně fotit krajinu, stromy nebo rostliny. Pokud si vezmete s sebou fotoaparát, získané snímky můžete zaslat do fotosoutěže "Krajinou pod Blaníkem", kterou vyhlašuje Městys Louňovice pod Blaníkem.

Sraz účastníků je v 8 hodin na autobusové zastávce na náměstí v Louňovicích pod Blaníkem. Předpokládané zakončení je na stejném místě v cca 11 hodin. Doporučujeme turistické oblečení a obuv, akce je zdarma.

Kontakt:

Ing. Mgr. Martin Klaudys
AOPK ČR - Správa CHKO Blaník
Vlašimská 8
Louňovice pod Blaníkem
257 06
tel./fax. 317852654

blanik@nature.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí