zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hledejte s námi Plzeňské poklady

15.05.2010
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Hledejte s námi Plzeňské poklady

V rámci projektu "Plzeňské poklady" realizovaného s finanční podporou Nadačního fondu Zelený poklad byla připravena hra pro širokou veřejnost inspirovaná tzv. geocachingem. (Geocaching je hra, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache, o níž jsou známy jen její geografické souřadnice). Pět vybraných, přírodně zajímavých míst na území města Plzně, bylo identifikováno v souřadnicích GPS a označeno hracími štítky. Hledat plzeňské poklady je možné od 15. května do 31. července 2010.

"Úkolem hráčů je podle GPS souřadnic alespoň jeden z těchto plzeňských pokladů (památný strom, přírodně cenné místo apod.) najít, a to za pomoci GPS navigace či internetových mapových serverů, vyfotografovat jej, zapsat jeho název do hrací karty, a tu zaslat do ENVIC, občanského sdružení.", vysvětluje Drahomíra Bílková, koordinátorka projektu z občanského sdružení ENVIC.

Z doručených vyplněných hracích karet bude vylosováno 30 účastníků, kteří se mohou těšit na věcné ceny. Ostatní účastníci obdrží jako památku na svou účast nejen spoustu užitečných informací o stavu životního prostředí v Plzni a o způsobech, jak napomáhat jeho ochraně, ale také pamětní diplom hry.

Hrací karty a další informace o hře zájemci získají v Environmentálním informačním centru v Plzni, Prešovská 8 (pondělí, středa: 12:00 - 18:00, úterý, čtvrtek: 12:00 - 16:00). Ke stažení jsou k dispozici také na internetové stránce projektu www.envic-sdruzeni.cz

Málo obyvatel Plzně ví, že jejich město patří pravidelně mezi tzv. oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší nebo že kvalita povrchových vod je průběžně na území města Plzně monitorována a její kvalitu mohou vylepšit i tím, že si budou vybírat mycí a prací prostředky, které neobsahují chlór a fosfor. Nebo že na území města Plzně je v současnosti 7 zvláště chráněných území, 3 naučné stezky a 9 památných stromů. "Proto je cílem projektu seznámit Plzeňany všech věkových kategorií s přírodními zajímavostmi a stavem životního prostředí města, které proslulo průmyslem a obývá ho více jak 185 tisíc občanů", doplňuje Bílková.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí