zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodafone jako první velká firma získal ekoznačku Ekologicky šetrná služba

16.05.2010
Ekologické mobily
Vodafone jako první velká firma získal ekoznačku Ekologicky šetrná služba

Vodafone je první velkou firmou v České republice, která pro administrativní provoz své pražské centrály získala ekoznačku Ekologicky šetrná služba. Udělení ekoznačky dne 10. května 2010 oficiálně potvrdila podpisem ministryně životního prostředí Rút Bízková.

Vedle veřejného závazku snížit emise CO2 o padesát procent do roku 2020, provozu hybridních aut nebo využívání více než třetiny elektrické energie z obnovitelných zdrojů, je ekoznačka dalším krokem na cestě stát se nejzelenější velkou firmou v České republice, říká Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

Vodafone je vůbec první velkou firmou v ČR, která se může ekoznačkou Ekologicky šetrná služba pochlubit. Je to přirozený výsledek dlouhodobého a systematického přístupu firmy v oblasti společenské odpovědnosti, uvedl Pavel Hrubý z agentury CENIA, která ekoznačku uděluje.

Firma splnila kritéria pro udělení ekoznačky pro provoz svých kancelářských a administrativních prostor zejména v těchto oblastech:

  • omezování spotřeby energie a vody
  • omezování produkce odpadů
  • využívání obnovitelných zdrojů energie
  • ovlivňování svého okolí environmentálně příznivým chováním
  • společenské odpovědnosti

Konkrétně Vodafone mimo jiné dosáhl minimálně 80% podílu svítidel v energetické třídě A, tiskne na recyklovaný papír a preferuje elektronický oběh dokumentů, nastavil důsledně úsporné režimy kancelářské techniky, nepoužívá výrobky na jedno použití či při čištění využívá ekologicky šetrné čistící prostředky a postupy. Dále například preferuje při nákupech výrobky s ekoznačkou, zaměstnanci mají vybudováno kvalitní zázemí pro dojíždění do práce na kole atd.

Podrobnější informace o ekoznačce Ekologicky šetrná služba najdete na adrese www.ekoznacka.cz. Na stejném místě najdete i seznam všech výrobků a služeb certifikovaných jako Ekologicky šetrný výrobek nebo Ekologicky šetrná služba.

Kontakt:
Pavel Hrubý
CENIA, česká informační agentura životního prostředí
pavel.hruby@cenia.cz, 267 225 347

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí