zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekocentrum poskytuje poradenství k programu Zelená úsporám

18.05.2010
Dotace
Environmentální poradenství
Ekocentrum poskytuje poradenství  k programu Zelená úsporám

Ekologické centrum Kralupy nad Vltavou poskytuje místním občanům i zájemcům z okolí již čtvrtým rokem informace o životním prostředí. Centrum, které se jako jediné v republice zaměřuje na monitoring imisní situace a nestandardních událostí v průmyslových podnicích, zodpovídá také dotazy související s ekospotřebitelstvím. V letošním roce rozšiřuje nabídku svých bezplatných služeb pro veřejnost také o poradenství k programu Zelená úsporám. Prozatím zaznamenává ekocentrum největší zájem o poradenství k oblasti A - celkovému a dílčímu zateplení rodinných a bytových domů.

Ekocentrum funguje od roku 2010 jako poradenské centrum spolupracující s programem "Zelená úsporám". Ekoporadci jsou připraveni poskytovat potenciálním žadatelům bezplatné a nezávislé poradenství zaměřené na různé typy podpory v rámci zmíněného programu. Poradenství probíhá jak po telefonu, tak je možné zasílat dotazy e-mailem nebo konzultovat svůj záměr osobní návštěvou v ekocentru, které sídlí v Obchodním domě Máj na Palackého náměstí. V průběhu roku navíc ekocentrum chystá několik seminářů pro žadatele. První ze seminářů byl zahájen v květnu, další proběhne v pondělí 14. června 2010. Semináře jsou přístupné veřejnosti, jakýkoliv zájemce se ho může zdarma zúčastnit. Informační materiály k programu Zelená úsporám je možné získat také v informačním centru kralupského městského úřadu. Ekoporadce je zde možné zastihnout v průběhu května v pondělí v odpoledních a ve středu v dopoledních hodinách. Žadatelé mají možnost obrátit se kromě kralupského ekocentra také na další poradenská centra, jejichž seznam naleznou na internetových stránkách www.zelenausporam.cz. "Oproti poradenství a vyřizování žádostí o dotace, které nabízí např. stavební firmy, poskytují poradenská centra, včetně kralupského ekocentra, nezávislé poradenství, které není vázané k nákupu služby u konkrétního dodavatele. Seznámí žadatele krok za krokem s postupem podání žádosti, alternativami úspor, s možnými úskalími a na závěr doporučí energetické auditory či dodavatele v regionu, ze kterých si žadatel sám vybere." dodala Soňa Hykyšová, vedoucí kralupského ekocentra. Veřejnost z Kralupska, Mělnicka, Slánska a Kladenska má možnost obracet se na ekocentrum se svými dotazy k tomuto programu až do června příštího roku.
Program Zelená úsporám je zaměřen na podporu instalací zdrojů na vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také investic do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. Podporováno je kvalitní zateplování rodinných domů a bytových domů, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických staveb a také výstavba v pasivním energetickém standardu. Informace o programu Zelená úsporám je možné získat také
na bezplatné lince ekologického centra 800 100 584.

Více informací: www.eckralupy.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
25
8. 2017
25-27.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Živá škola přírodního stavitelství v Bílých Karpatech
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí