zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Územní rezervy pro budoucí vodní nádrže jsou podle kraje potřebné

18.05.2010
Voda
Územní rezervy pro budoucí vodní nádrže jsou podle kraje potřebné

Peticí občanů proti uvažované vodní nádrži u Budislavi na Táborsko se na svém posledním jednání zabývali krajští radní. V zásadách územního rozvoje se podle představ ministerstva zemědělství původně počítalo s 22 místy v kraji, kde by měly ve více či méně vzdálené budoucnosti vzniknout nové vodní nádrže.

Toto číslo se Jihočeskému kraji podařilo snížit na osm, Budislav ale v seznamu zůstává. Jak uvedl hejtman Jiří Zimola, tento stav by se už měnit neměl: "Přeci jen si uvědomujeme potřebu vytvořit územní rezervy pro budoucí vodní nádrže. Jsou-li to hypotetické vodní nádrže, ke kterým nikdy nemusí dojít, tak chceme s ministerstvem diskutovat o podmínkách záboru. Sice jsme občany Budislavi asi příliš nepotěšili, ale je v zájmu obyvatel Jihočeského kraje, aby tyto lokality byly vytipovány. Současně musí být dány jasné podmínky a omezení případné výstavby ze strany ministerstva zemědělství."

Další vytipované lokality na jihu Čech, kde by v budoucnu mohly vzniknout nové přehradní nádrže, jsou na říčce Černé u Hradiště na Českokrumlovsku, v Dolním Bolíkově na Bolíkovském potoce na Jindřichohradecku, na Větší Vltavici na Vyšebrodsku, v Bednárci na Jindřichohradecku, v Nihošovicích na Strakonicku, v Myslíně na Písecku a u Dančovic na Jindřichohradecku.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí