zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Avia otestovala elektrické auto v pražské dopravě

23.05.2010
Ekologická auta
Avia otestovala elektrické auto v pražské dopravě

Praha - Letňanská automobilka Avia Ashok Leyland Motors (AALM) na konci dubna úspěšně otestovala elektrický vůz Smith Newton z Velké Británie v pražské dopravě za plného provozu. Na brněnském veletrhu užitkových vozidel Autotec 2010 proto představí už kompletní elektromobil připravený pro trh střední Evropy na podvozku s kabinou Avia, který začne nabízet zákazníkům i v České republice.
"Elektrické auto jsme otestovali v rámci týdne pražské elektromobility a jízdu v dopravní špičce po Praze vůz zvládnul bez problémů. A právě na největším evropském veletrhu užitkových vozidel chceme začít oslovovat zákazníky z České republiky a z dalších zemí střední a východní Evropy," přibližuje plány výkonný ředitel AALM Marcus Pauels.
Do dvou let tak podle plánu automobilky mohou elektromobily začít plnit městský provoz i u nás. Vůz s nulovými emisemi je nejvhodnější právě do městského provozu, protože řada měst ve střední Evropě začíná omezovat vjezd do center automobilům s klasickými naftovými nebo benzínovými motory.

Elektrické vozy na podvozcích Avia do provozu v městských centrech
Po veletrhu Autotec, který letos proběhne v Brně od 5. do 10. června 2010, projde vozidlo dalšími nezbytnými zkouškami a bude k dispozici i odborníkům a novinářům k testovacím jízdám. Dojezd vozidla je na jedno nabití přibližně 160 kilometrů, nezatěžuje životní prostředí emisemi a nevydává téměř žádný hluk.
Kabina Avia svou kompaktností a aerodynamikou odpovídá provozu v úzkých ulicích městských center a podvozek je upraven speciálně pro zástavbu akumulátorů elektrické energie pro pohon vozidla. Společnost AALM je výhradním dodavatelem podvozků s kabinou pro elektrické nákladní vozy Smith a v současné době je ve velkém dodává do Spojených států amerických.

Zdroj: TZ Avia

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí