zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tchaj-wan zavádí povinnou celoživotní ekologickou výchovu

20.05.2010
Ekologické vzdělání a výchova
 Tchaj-wan zavádí povinnou celoživotní ekologickou výchovu

Zákonodárci Čínské republiky na Tchaj-wanu schválili v úterý legislativu, která nařizuje veškerým firmám, školám a neziskovým organizacím uvolnit zaměstnance, studenty a další pracovníky na čtyři hodiny ekologické výchovy ročně. Zákon se vztahuje také na zaměstnance státních úřadů, včetně prezidenta Ma Jing-ťioua. Trestem za jeho porušení mohou být peněžité pokuty, hodiny ekologické výchovy navíc, ale i úplný zákaz činnosti.

Občanskou ekologickou výchovu by měla dle China Postu organizovat vláda, respektive příslušné ministerstvo. Bude sestávat z předání základních informací o klimatických změnách, ekologicky šetrném chování, možnostech jednotlivce přírodu chránit i upozorňovat na její ničení.

Organizátoři programu počítají s klasickými přednáškami, diskusemi, promítáním filmů i výukou v přírodě.

Legislativa v úterý prošla již třetím parlamentním čtením, čeká se tedy jen na Ma Jing-ťiouův podpis. Ostrovní komentátoři předpokládají, že nová pravidla začnou platit od příštího roku.

Systém povinného celoživotního ekologického vzdělávání, který legislativa de facto zavádí, byl na tchajwanském ministerstvu životního prostředí připravován sedmnáct let. Jak připomíná AFP, zákon je první normou podobného typu na světě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí