zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fotovoltaická asociace nedoporučuje realizovat megalomanské projekty

31.05.2010
Solární energie
Fotovoltaická asociace nedoporučuje realizovat megalomanské projekty

Praha - Česká fotovoltaická průmyslová asociace (CZEPHO) nedoporučuje realizovat fotovoltaické projekty v takových obřích velikostech z důvodu nutnosti do distribuční a přenosové sítě. Reaguje tak na zprávy z dnešního tisku o dalších obřích solárních elektrárnách na Kolínsku, které by měly vyrůst v příštích měsících v průmyslové zóně.
"Asociace podporuje zejména střešní instalace a drobné projekty. Největší význam má fotovoltaika, když je disperzně rozmístěná. Tehdy nejvíce přispívá k energetické soběstačnosti a zvyšování regionální zaměstnanosti," uvedla dnes v tiskovém prohlášení pro média generální sekretářka asociace Zuzana Musilová.

O asociaci
Česká fotovoltaická průmyslová asociace (CZEPHO) je dobrovolným, nevládním, neziskovým profesním sdružením zaměřeným na podporu a rozvoj fotovoltaiky v České republice. Jejími členy jsou zejména vlastníci a provozovatelé fotovoltaických elektráren, výrobní společnosti, instalační firmy, vědečtí pracovníci a instituce, neziskové organizace působící na poli obnovitelných zdrojů energie a všichni příznivci fotovoltaiky.
Tomáš Zdechovský

Další informace:
www.czepho.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí