zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podpora pro environmentální vzdělávání

03.06.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Environmentální poradenství
Podpora pro environmentální vzdělávání

Infrastruktura pro environmentální vzdělávání, poradenství a osvětu se může budovat také díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí. Za první tři roky fungování programu se podařilo postavit nebo zrekonstruovat 24 objektů, které slouží nejen dětem a mládeži.

Nejčastějšími příjemci dotace v prioritní ose 7 jsou příspěvkové a neziskové organizace, ale žadateli mohou být i obce nebo kraje a další subjekty. Celková výše dotace z OPŽP může dosáhnout až 90 procent způsobilých výdajů projektu.

Podpora je určena především na výstavbu nebo rekonstrukci objektů ekologických center a poraden, na zvyšování jejich kapacity pro pobytové a jiné aktivity. Důležitým požadavkem je, že objekt musí po realizaci projektu splňovat nízkoenergetický nebo vyšší standard pro energetickou náročnost budovy.

Dotace jsou poskytovány také na nákup technického vybavení nebo na tvorbu materiálů a pomůcek center a poraden.

O dotace je zájem

Pro environmentální infrastrukturu bylo na začátku programu alokováno přes 1,1 miliardy korun z Fondu soudržnosti. Do poloviny května bylo k čerpání schváleno téměř 422 milionů korun z Fondu soudržnosti a 43 milionů bylo schváleno jako spolufinancování ze státního rozpočtu.

Realizátorům projektů bylo dosud proplaceno přes 62 milionů korun.

Operační program Životní prostředí 2007-2013 * Řídící orgán: Ministerstvo životního prostředí, www.mzp.cz * Zprostředkující subjekt: Státní fond životního prostředí ČR, www.sfzp.cz * Přílohu připravil odbor komunikace SFŽP ČR * Uzávěrka 25. 5. 2010.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí