zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické stavby zažívají v Indonésii veliký boom

04.06.2010
Ekologické stavění, bydlení
Ekologické stavby zažívají v Indonésii veliký boom

akarta - Indonéská vláda podporuje ekologicky šetrné a soběstačné stavby přímo u stavebních firem. Nově zavedla ratingový systém, u každé budovy hodnotí míru znečistění životního prostředí, kterou budova způsobí. Pomáhá jí v tom nezisková společnost Rada pro zelené stavby, která po zhodnocení stavby uděluje ekologické známky. Stavba může dostat bronzový až platinový certifikát.

Video: Prizma - Indonésie: zelené budovy

"Udělování zelené známky je konkrétní opatření, jakým můžeme udělat alespoň něco okamžitě. Musíme sjednotit regionální a centrální vlády, privátní sektor a veřejnost a všechny povzbudit k tomu, aby stavěly budovy ohleduplné k životnímu prostředí," říká Sudariyono z indonéského ministerstva životního prostředí.

Indonéská vláda i prezident chtějí snížit emise skleníkových plynů o víc než 20 procent. Zelený styl v bydlení přijímají jak developeři, tak veřejnost. I vydávání ekologických známek se osvědčilo. Zelené budovy dokáží ušetřit až 30 procent energie a ukazují, jak se bude v Indonésii stavět v budoucnu.

"Cílem zelených staveb je snižovat využívání přírodních zdrojů, jako je energie nebo voda a z materiálů třeba dřevo. Sníží se tím negativní dopad na životní prostředí a ničení půdy i krajiny. Uvnitř budov by ale měla vznikat zdravá a klidná prostranství," uvedl ředitel Rady pro zelené stavby Rana Yusuf Nasir.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí