zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Autosalon Brno: Hyundai ukázal i flow, tedy svoji ekologickou novinku pro příští rok

12.06.2010
Ekologická auta
Autosalon Brno: Hyundai ukázal i flow, tedy svoji ekologickou novinku pro příští rok

Hyundai ukázal i-flow - ekologickou novinku pro příští rok

5. června 2010 Tiskové středisko BVV - Sedan vyšší střední třídy a sportovního střihu se začne prodávat až přibližně za rok, ale návštěvníci brněnského veletrhu se s jeho základními rysy mohou seznámit už dnes.
Koncept Hyundai i-flow byl slavnostně odhalen v den zahájení veletrhu AUTOTEC & AUTOSALON Brno 2010 a zaujal nejen moderním designem.
V hybridním pohonu spolupracuje elektromotor s novým dvakrát přeplňovaným turbodieselem, upoutá také nová dvouspojková automatická převodovka. I díky speciálním odlehčeným materiálům i-flow dosahuje průměrné spotřeby 3 litry na 100 kilometrů. Připočteme-li k tomu mimořádně nízkou úroveň emisí CO2 do 85 g/km, je jasné, že novinka aspiruje na titul ekologické auto budoucnosti. V Brně vystavená studie o celkové délce 4 780 mm nicméně není konečnou podobou nového vozu, ale jen předpremiérou. "Bude z něj vycházet nový model vyšší střední třídy, který uvedeme na trh přibližně v polovině roku 2011," oznámil generální ředitel Hyundai Motor Czech Zdeněk Fořt.


Koncept i-flow je hlavní atrakcí rozsáhlé expozice značky Hyundai v pavilonu P, ale zdaleka ne jedinou. Na ploše 1 000 m2 si prohlédnete reprezentativní výběr dvanácti automobilů ze současné nabídky Hyundai včetně dvou českých premiér. Nová generace nejprodávanějšího modelu korejské značky v Evropě Hyundai i30U přichází s upraveným designem, bohatší výbavou a ekologičtějšími motory. Cena přitom zůstala zachována a novinku vyráběnou v Nošovicích pořídíte už za 249 000 Kč včetně DPH. Navíc se nabízí s novým unikátním programem 5 Years Triple Care, který zahrnuje 5 let záruky na celý vůz bez omezení počtu najetých km, 5 let asistenční služby v celé Evropské unii a 5 let bezplatných kondičních prohlídek.

Také Hyundai Santa Fe - historicky nejprodávanější SUV v České republice - přichází na trh v modernizovaném provedení, s upraveným designem exteriéru i interiéru a výrazně zdokonalenou technikou, která zahrnuje zcela nový vznětový motor, modernizované zážehové motory, novou šestistupňovou samočinnou převodovku nejvyšší světové úrovně a úpravy na podvozku vedoucí k lepší ovladatelnosti a vyššímu komfortu. Modely značky Hyundai si zájemci mohou vyzkoušet na testovací dráze před pavilonem P.

Zajímavou podívanou ostatně nabízí i samotný stánek značky Hyundai, který má českou premiéru. Jde o expozici představenou na největších evropských autosalonech v Ženevě a v Paříži. "Stále si myslíme, že AUTOTEC & AUTOSALON Brno je největší česká výstava a příležitost pro české zákazníky vybrat si nové auto," vysvětlil Zdeněk Fořt. "Máme tu výrobní závod, cítíme se být českou značkou, a proto jsme se rozhodli zúčastnit i letošního mimořádného ročníku. V prodeji v České republice je Hyundai číslem 5 a tuto pozici si chceme dále upevnit."

BVV

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí