zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dech přírody zná vítěze

12.06.2010
Příroda
Dech přírody zná vítěze

Hnutí Brontosaurus vyhlásilo výsledky 16. ročníku výtvarné, literární a fotografické soutěže Máme rádi přírodu. Do té se letos zapojilo více než 183 škol a desítky jednotlivců z celé České republiky. Celkový počet soutěžních prací dosáhl počtu 2031.
Slavnostní vyhlášení a ocenění vítězů proběhlo v Mahelově knihovně v Brně. Ceny vítězům předala europoslankyně Zuzana Brzobohatá. Hudební doprovod zajisti harmonikář Martin Hlučil.

Letošní, již 16. ročník soutěže nesl název Dech přírody. Děti a mladí lidé se měli zamýšlet nad Matkou Přírodou a jejím bytím případně nebytím a následně tyto myšlenky ztvárnit ve svých dílech. Výtvarných prací přišlo již tradičně nejvíce a to přes 1700, zbytek tvořily práce literární a fotografie.
Z velkého počtu prací vzešlo nakonec 37 vítězů v pěti kategoriích podle věku. Při hodnocení vznikla i naprosto nová kategorie v reakci na velký počet příchozích obrázků sopky. Děti se inspirovaly nedávnými událostmi a rozhodly se malovat a kreslit sopky, kterých se sešlo téměř 50. Organizátoři na tuto skutečnost pružně zareagovali a tu nejlepší ze sopek ocenili.

Výsledkové listiny lze najít na www.brontosaurus.cz v aktualitách.
Fotografie z předávání a ukázky prací lze nalézt na adrese:
dl.dropbox.com

Soutěž je svou orientací zaměřena na široké spektrum dětí. Více než o samotnou uměleckou stránku děl jde o záměr oslovit d! ěti a mladé lidi s tématy ochrany přírody a životního prostředí. Záměrem vyhlašovatelů je tedy ocenit co největší množství dětí, které takový zájem projeví. Proto je každému účastníku zasíláno drobné poděkování a inspirační brožurka k zapojení do činnosti ekocenter či dětských organizací zaměřených na volnočasovou ekologickou výchovu.

Kontaktní osoba: Ingrid čejková
Telefon: 777 803 577
E-mail: hnuti@brontosaurus.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí