zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Křížem krážem Brnem na holandských kolech

13.06.2010
Doprava
Urbánní ekologie
Zdraví
Křížem krážem Brnem na holandských kolech

Šest designových holandských kol Vanmoof s vestavěným světlem napájeným ze solárního zdroje je umístěno ve dvou cyklistických stojanech připevněných na venkovní promenádě Spielberk Office Centre.

Jeden stojan bude stát před budovou na adrese Holandská 6 a druhý na Holandské 4. Tady si zájemci o zapůjčení vyzvednou klíče od stojanu na recepci. Cyklisté mohou využít nedalekou cyklostezku anebo se napojit na komunikaci, po které se za několik minut dostanou do samotného centra Brna. Na kolech značky Vanmoof jezdí mimo jiné i holandská královská rodina.

Zelená cyklostezkám

"Rádi bychom touto nabídkou podpořili větší využití kol v běžném životě, tedy třeba i na cestu do práce. Nizozemsko je dobře známé jako země cyklistů. Do práce se na kole ale běžně jezdí i u našich sousedů v Mnichově nebo ve Vídni. Jízda na kole je nejenom příjemnou pohybovou aktivitou, na rozdíl od automobilů také přispívá k menšímu znečištění životního prostředí," uvedl ředitel společnosti CTP, která provozuje Spielberk Office Centre, Remon Vos.

Město Brno dlouhodobě podporuje výstavbu cyklostezek. Jejich délka nyní dosahuje cca 47 km a již v příštím roce je v plánu výstavba cyklostezky dlouhé 1,6 km v úseku Renneská - Kšírova. "Tato cyklostezka bude součástí generelu rekreačních cyklostezek, které se napojují na stávající cyklostezku, tzv. svrateckou větev, na ulici Renneské. Další trasa povede po pravém břehu řeky Svratky až po ulici Vomáčkovou, kde se bude napojovat na cyklostezku v úseku Ikea - soutok Svratky se Svitavou," sdělil Jan Kaucký, vedoucí investičního odboru Magistrátu města Brna.

ZDROJ: SPORT&WELLNESS MANAGEMENT

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí