zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zážitkové akce pro lidi a krajinu

13.06.2010
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Zážitkové akce pro lidi a krajinu

Organizátoři Hnutí Brontosaurus přijímají poslední zájemce o účast na letních dobrovolnických akcích. Jde o prožitkově -- pracovní kurzy, které jsou vítanou příležitostí pro ty, kteří chtějí pomoci přírodě či památkám a zároveň prožít zajímavé prázdniny. Akce nabízejí atraktivní prožitkový program na hradech, v chráněných územích , u koní či u handicapovaných zvířat, ale také inspiraci, vzdělání a nová přátelství.

Čtyřicítka těchto kurzů se koná na lokalitách po celé ČR i v zahraničí. Dobrovolníci budou pomáhat například s kosením vzácných luk v Bílých Karpatech či CHKO Kokořínsko, opravou hradu Lukova či s péčí o drobné sudetské památky v Jeseníkách. Dále účastníci pomohou handicapovaným zvířatům na stanici v Ledči nad Sázavou, vyzkoušejí si stavbu slaměného domu na ekocentru v Oucmanicích nebo pomohou ve skanzenu Zuberec v Roháčích. Jistě zajímavá je možnost vyrazit podpořit naše krajany do Banátu v Rumunsku.

Programy brontosauřích akcí neformální cestou otevírají spoustu živých témat, která jsou pro mladé lidi aktuální -- problematiku životního prostředí, hodnot, společenské angažovanosti, zábavy, přátelství, alternativ k mainstreamovému životnímu stylu, atp.
"Být sám sebou, být s lidmi, vnímat svět okolo. Zanechat stopu až někde za obzorem každodenních banalit - to je heslo, které má pro spoustu lidí smysl a stojí za to je uskutečnit", myslí si jedna z organizátorek bront! osauřích kurzů Monika Hornová.

Hnutí Brontosaurus mladým lidem umožňuje zapojení do péče o naše přírodní a kulturní dědictví a zároveň jim nabízí kvalitní prožitkový program plný her, diskusí a netradičních aktivit. Dobrovolnicí si na akcích vyzkouší stará řemesla či stavbu přírodní keramické pece, neobyvklé sporty, divadlo, simulační hry a mnoho a mnoho dalšího. Zapojit se však může každý, není třeba žádných odborných znalostí.

"Lidé, kteří mají blízko k nekonzumním hodnotám nachází na kurzech příležitost, jak si vzájemně porozumět, obohatit se a společně něco utvářet. Je to cenný impuls do života", říká koordinátorka Prázdnin s Brontosaurem, Eva Štefková.

Přehled všech akcí je k dispozici na webu prazdniny.brontosaurus.cz. Hnutí Brontosaurus lze také na Faceboooku: www.faceboook.cz

Kontaktní osoba: Dalimil Toman
Telefon: 605763112
E-mail: hnuti@brontosaurus.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí