zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo průmyslu chce navýšit garance na likvidaci ekologických škod na 18,5 miliardy

15.06.2010
Sanace, staré zátěže
Ministerstvo průmyslu chce navýšit garance na likvidaci ekologických škod na 18,5 miliardy

PRAHA (MEDIAFAX) - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chce na likvidaci ekologických škod v Ústeckém a Karlovarském kraji navýšit státní garance z 15 na 18,5 miliardy korun. Návrhem se bude v pondělí zabývat vláda.

Navýšení garancí MPO odůvodňuje tím, že částka 15 miliard nezahrnovala revitalizační projekty obcí a daň z přidané hodnoty. "Realizace projektů společnostmi z daných regionů a jejich následné využití přispěje k částečnému zmírnění současného hospodářského poklesu a úbytku pracovních míst," řekl k tomu ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský. "Navýšení finanční částky umožní pokračování odstraňování ekologických škod vzniklých bývalou hornickou činností v tomto území. Bude výrazným stimulem desítkám podnikatelských subjektů, které budou toto opatření realizovat a povede k udržení velkého počtu pracovních míst v těchto společnostech," dodal ministr.

Ministerstvo navrhne také uvolnit čtvrtou tranši finančních prostředků ve výši čtyř miliard korun na řešení ekologických škod v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. MPO totiž předpokládá, že prostředky z prvních tří tranší budou v průběhu letošního roku zcela vyčerpány. ""Ekonomický a sociální přínos programu řešení ekologické revitalizace v Moravskoslezském kraji spočívá zejména v nárůstu pracovních příležitostí, který přinesou jednotlivé projekty," řekl Tošovský.

Jiří Táborský, taborsky@mediafax.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí