zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti převzaly ceny za ekologické projekty

16.06.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Děti převzaly ceny za ekologické projekty

Školáci z Příbramska se zúčastnili regionální soutěže s ekologickým tématem Dárek pro zemi. V příbramském divadle se včera uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů i s překvapením.

"Soutěže se zúčastnilo devět kolektivů, dohromady to bylo 190 dětí. Podobné akce mají své místo ve vzdělávacím programu dětí. Téma nebylo jednoduché, ale děti pochopily, že dárky nejsou jen o věcech, ale i o skutcích," řekl Anatol Pšenička za organizátora soutěže, kterým je vodohospodářská společnost 1. SčV.

V každoroční soutěži měly děti tentokrát zachytit své nápady formou komiksu a fotodokumentace. Například páťáci ze Základní školy Milín uspořádali přednášku pro celou školu, děti ze třetího a čtvrtého ročníku se zas vrhly na přesazování a péči o školní květiny a zahradu. Školáci ze Základní školy 28. října se postarali o vyčištění černé skládky, dublovičtí žáci pak vyčistili potok.

Nejen za nápady, ale hlavně za jejich provedení, dostaly děti nakonec různé zajímavé ceny. Jako překvapení si pak mohli školáci prohlédnout zákulisí divadla. Jan Víta s Annou Čiperovou jim ukázali jeviště, jak fungují opony, odkryli dětem varhany, o kterých mnozí ani nevědí, že v divadle jsou, a zavedli je i do šaten herců.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí