zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Řeky se po deštích uklidnily a slibují příjemné vodácké zážitky

18.06.2010
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Řeky se po deštích uklidnily a slibují příjemné vodácké zážitky

Praha - Vodní toky v Česku, které minulý týden po přívalových srážkách hrozily povodněmi, se opět uklidnily a vodáci mají ideální příležitost užít si ve svých člunech příjemný víkend. Bez obav mohou vyrazit třeba na oblíbenou Vltavu, Otavu, Lužnici ale i na Sázavu, řekl ČTK Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Na oba víkendové dny jsou navíc pro milovníky vodních sportů připraveny mnohé vodácké akce.

Vzedmuté hladiny hlásí vodohospodáři už jen z toků na jižní Moravě. Horní toky moravských řek jsou ale bezpečné, ke splouvání láká Odra, Opava, Bečva, ale i Morava u Olomouce.

Před nadcházejícími dny volna je dobře splavná Lužnice i Sázava, obě mají ovšem stále vyšší průtok. Odborníci doporučují vyrazit na Ohři, Berounku, Vltavu nebo Otavu. Na místě je ale stále opatrnost, na větších tocích totiž teče dost vody a jezy mohou být nebezpečné, upozornil Jančar.

Příjemné zážitky čekají na vodáky o víkendu i na menších řekách a říčkách, třeba na Orlici, Radbuze nebo Úpě. Nejen lidi s čluny v sobotu potěší sraz netradičních plavidel na Úpě mezi Havlovicemi a Ratibořicemi. V sobotu se mohou těšit na splouvání Jevišovky od Jevišovic.

Po celý víkend mohou vodáci vyjet s lodí na Blanici u Vodňan pod Husineckou přehradou nebo na Moravici. Raftaři se sejdou na umělém kanále na Trnávce. Příznivci vodního slalomu se zase mohou přijít podívat do pražské Troje na závody světového poháru ve vodním slalomu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí