zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kluby a restaurace v Praze 1 se nejčastěji potýkají s nadměrným hlukem

18.06.2010
Hluk
Kluby a restaurace v Praze 1 se nejčastěji potýkají s nadměrným hlukem

Nadměrný hluk, špatné těsnění oken a hluční lidé jsou nejčastější problémy klubů, barů, restaurací a heren, které odhalily kontroly v centru metropole. Problémy se týkají zhruba 20 provozoven v centru.

"Reagujeme tímto na časté stížnosti našich obyvatel. Stěžovatelé jsou připraveni na to, že bydlí v centru města, což přináší svá omezení, ale vše má svou míru," řekl starosta Prahy 1 Filip Dvořák (ODS).

Starosta v této souvislosti upozornil na to, že oslovil dopisem provozovatele i vlastníky domů, kde se podniky nachází, aby se zamysleli nad opatřeními. Ty mají zamezit případným stížnostem.

"Ve většině případů není složité odstranit několik závad. Jde například o úpravy vstupních dveří či například zřízení dveřníka, který zamezí shromažďování hlučných hostů před vchodem. Na druhou stranu je to pouze 20 problémových podniků z celkového počtu 1710 hostinských provozoven v Praze 1," vysvětlil Dvořák.

Kontrolní tým složený ze starosty Prahy 1, pracovníků živnostenského odboru, kontrolního oddělení, finančního odboru, ale také i hasičů, pracovníků celní správy, městských strážníků a dalších odborníků neplánovaně vždy v jakýkoliv pátek od 22.00 do 02.00 navštěvuje tyto problémové podniky. "V kontrolách budeme samozřejmě pokračovat i nadále," dodal Dvořák.

Podniky, na které si obyvatelé městské části nejvíce stěžují, radnice sleduje. Jejich seznam zájemci naleznou na internetových stránkách městské části.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí