zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Experimentální montážní linka

20.06.2010
Ekologická auta
Experimentální montážní linka

Renault Trucks otevřel ve výrobním závodě v Bourg-en-Bresse slavnostně experimentální montážní linku určenou hybridům, alternativním energiím a vývoji. Stane se první linkou svého druhu v oblasti nákladních vozidel.

Rok 2013 bude ve znamení vstoupení v platnost nových evropských norem Euro 6 pro snižování emisí. Aby čelil této technologické výzvě, spojil se Renault Trucks s velkým počtem partnerů za účelem vyvinutí nového konceptu linky pro vývoj a zprůmyslnění. Tato linka HD&L (Hybrid, Alternative Energy and Development Line) je schopná se přizpůsobit tak rozmanitým technologiím, jako je vznětový motor Euro 6 anebo řešení s použitím alternativních zdrojů energie.

Tento projekt, zahájený v lednu 2008, umožnil vypracování zmenšené modelové linky, která je zároveň flexibilní a reprezentativní co se týče montážních procedur sériových výrobních linek. Ty mají vyhovovat nárokům na výrobu budoucích produktových řad Renault Trucks a jeho vozidel s pohonem na alternativní zdroje energie. Renault Trucks tohoto projektu využil pro zlepšení energetické výkonnosti budovy, v níž se linka nachází, a nainstaloval do ní tepelná čerpadla, fotovoltaické panely a také nové osvětlení. V příštích měsících se budou partneři projektu (společnosti ANCI, A+ Tourtellier Sytemes, IFMA a ARTS) ve využití zařízení střídat. Budou se v něm zabývat vývojem výrobních, organizačních a ekologických modelů před jejich finálním technickým schválením.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí