zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Hostětíně se bude konat mezioborová konference Udržitelná energie a krajina

28.06.2010
Energie
Příroda
Zemědělství
V Hostětíně se bude konat mezioborová konference Udržitelná energie a krajina

Centrum Veronica Hostětín pořádá druhý ročník mezioborové konference Udržitelná energie a krajina.

Do prostor vzdělávacího střediska budou mít možnost přijet všichni, kdo se zajímají o udržitelnou energii a krajinu - studenti magisterského a doktorského studia, pedagogové, profesionálové i laici. Konference poskytuje prostor pro mezioborové diskuse a společnou tvorbu.

Hlavními tématy konference budou

  • Obnovitelné zdroje energie a krajina
  • Urbanismus a udržitelná energie


Konference se koná 11.-12. listopadu 2010, ale přihlašovat se můžete již nyní - uzávěrka přihlášek je 6. července 2010 nebo dle domluvy s organizátory.

V rámci dvoudenního programu na sebe budou navazovat referáty a prezentace účastníků, moderovaná diskuse vedená odbornými garanty a exkurze, provázející koncepty a zajímavými realizacemi úspor energie a jejích obnovitelných zdrojů.

Diskuse o využívání a rázu krajiny stejně jako diskuse o obnovitelných zdrojích energie i o podobě staveb, které minimalizují spotřebu energie, patří v současné době - zejména vzhledem ke klimatické změně - k nejčastějším, ale také k nejdůležitějším. Vedou se ale většinou v profesně oddělených skupinách.

Mezioborovým setkáním chce Ekologický institut Veronica přispět k výměně pohledů, ale zejména k podpoře spolupráce mezi současnými i budoucími odborníky různých směrů - krajináři, zemědělci, lesníky, urbanisty, energetiky, techniky, ekonomy, sociology...

Na akci je nutno předem přihlásit, na telefonu 572 630 670 nebo e-mailu hana.machu@veronica.cz. Další informace o akci můžete získat na webových stránkách organizátora, www.hostetin.veronica.cz nebo http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/694

Pozvánka a přihláška ke stažení (.pdf, 200 kB)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí