zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na konferenci INOVATIVNÍ SANAČNÍ TECHNOLOGIE VE VÝZKUMU A PRAXI

01.07.2010
Sanace, staré zátěže
Pozvánka na konferenci INOVATIVNÍ SANAČNÍ TECHNOLOGIE VE VÝZKUMU A PRAXI

13.-14. října 2010, Best Western Hotel Grand, Beroun

Technologie používané pro odstraňování kontaminantů ze životního prostředí se čím dál více orientují na synergické působení různých metod (hydrogeologických, chemických, fyzikálních, biologických) a výzkum je v řadě případů zaměřen na jejich efektivní využívání, zlepšení a zvýšení možností kombinování metod nových i již delší dobu známých. Vedle tohoto trendu je velké úsilí rovněž věnováno vývoji metod nových, z nichž největší pozornost je věnována nanotechnologiím.
S novými technologiemi, resp. s novými možnostmi řešení ekologických zátěží upevňují svou pozici některá výzkumná pracoviště a do oboru přicházejí i nová jména. Na druhé straně s rostoucím tlakem na nabídkové ceny ve veřejných soutěžích a s tím souvisejícím požadavkem co nejvyšší efektivity projektů odstraňování ekologických zátěží roste i zájem odborných firem o nové poznatky a o možnosti spolupráce s výzkumnými a vývojovými pracovišti.

I třetí ročník konference INOVATIVNÍ SANAČNÍ TECHNOLOGIE VE VÝZKUMU A PRAXI si tedy klade za cíl stát se platformou pro prezentaci výzkumných a vývojových pracovišť, pro představení nových tváří působících v oboru, ale i pro zvýšení informovanosti pracovníků firem, státních orgánů a všech dalších zájemců o trendech a novinkách a o možnostech navázání spolupráce.
Pro zvýšení zájmu zejména mladých odborníků o konferenci vyhlašuje organizační výbor již tradičně soutěž o nejlepší příspěvky.

Program konference budou tvořit témata

  • in-situ inovativní sanační technologie
  • ex-situ inovativní sanační technologie
  • pilotní ověření inovativních sanačních technologií
  • matematické modelování
  • technologie ukládání vysoce toxických a radioaktivních odpadů
  • biotechnologie
  • monitoring projektů odstraňování SEZ v kontextu využívání inovativních sanačních technologií


Důležité termíny
10.7. ukončení příjmu přihlášek referátů a plakátových sdělení
10.7. ukončení příjmu předběžných přihlášek účastníků
1.8. oznámení o přijetí příspěvků
1.9. odevzdání příspěvků do sborníku
4.10. odeslání závazných přihlášek a úhrada vložného

Konferenci spolupořádají Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o., Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Technická univerzita v Liberci, Fakulta mechatroniky a meziooborových inženýrských studií a AQUATEST a.s.

Informace na adrese: Vodní zdroje Ekomonitor, spol. s r.o., Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III, tel. 469 318 423, e-mail: halouskova@ekomonitor.cz. Pozvánka na seminář i přihláška jsou umístěny na adrese www.ekomonitor.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí