zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Toyota spustila v Británii výrobu hybridních vozů Auris

30.06.2010
Ekologická auta
Toyota spustila v Británii výrobu hybridních vozů Auris

Japonská automobilka Toyota Motor dnes v Británii zahájila výrobu hybridní verze svého modelu Auris, která kombinuje benzinový pohon s elektrickým. Informovala o tom agentura AP. Britská vláda již loni oznámila, že Auris se stane prvním hybridním modelem Toyoty vyráběným v Evropě.
Zahájení produkce v továrně ve městě Burnaston ve střední Anglii se zúčastnil britský ministr obchodu Vince Cable. Upozornil, že továrna je jedinou na světě, která hybridní verzi modelu Auris vyrábí.
Toyota je zatím v oblasti hybridních vozů jasnou světovou jedničkou. Její model Prius vstoupil v roce 1997 jako první hybridní automobil na trh a je dosud nejprodávanějším vozem svého druhu.
Francouzský list La Tribune tento měsíc s odvoláním na zdroje z odvětví uvedl, že Toyota hodlá ve Francii vyrábět hybridní verzi svého malého modelu Yaris. Dodal, že produkce by měla být spuštěna v roce 2012.
Toyota o víkendu oznámila, že ve Spojených státech svolá kvůli možnému prosakování paliva k opravě hybridní vozy Lexus HS250h a dočasně zastaví jejich prodej. Opatření se týkají zhruba 17.000 automobilů vyrobených pro americký trh.
Toyota je nyní největší automobilkou na světě. Svou vedoucí pozici si firma vybudovala nabídkou bezpečných a spolehlivých automobilů za rozumnou cenu. Na její pověst výrobce kvalitních vozů však měla negativní dopad rozsáhlá svolávání automobilů k opravě problémů s nechtěným zrychlováním.
Firma dnes nicméně oznámila, že v květnu zvýšila výrobu o 27 procent na 637.675 vozů, protože podobně jako její domácí konkurenti těží z růstu poptávky v Asii a Spojených státech. Produkce Toyoty tak vykazuje meziroční růst již deset měsíců za sebou.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí