zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

29.06.2010
Obecné
Krátce - různé

Aktivisté hnutí Greenpeace minulý čtvrtek protestovali na břehu Dunaje nedaleko Bratislavy proti plánované výstavbě ropovodu, jenž má propojit Slovensko a Rakousko. Ropovod financovaný koncernem OMV by měl protínat Dunaj a Žitný ostrov, který je významným evropským zdrojem podzemní vody.

Před 10 lety začal koncern BP se svojí ekologickou kampaní od Ogilvy, dokonce se "přejmenoval" z British Petroleum na Beyond Petroleum. I díky tomu se dostal nově mezi 100 nejhodnotnějších značek podle žebříčku BrandZ a byl vnímán jako "nejzelenější" ve svém oboru. To všechno je nyní po katastrofě v Mexickém zálivu minulostí a image BP nezachrání asi ani omluvné spoty jeho ředitele. Otevřený přístup firmy ke komunikaci je ale posunem oproti srovnatelným událostem v minulosti. Důraz teď však musí BP klást nejen na téma bezpečnosti.

Po problémech BP, která si neví rady, jak správně komunikovat ekologickou katastrofu, se i ostatní firmy v tomto průmyslu odmlčely. Nyní ticho prolamuje Shell, která se chce prezentovat jako něco více než jen ropná společnost. Nová agresivní kampaň zahrnuje tisk, televizi, on-line a venkovní reklamu; spolupracovala na ní londýnská JWT.

Nová naučná stezka vznikla v lesích u vrchu Semenec poblíž Týna nad Vltavou na Českobudějovicku. ČTK o tom informoval mluvčí Lesů Česká republika Zbyněk Boublík. Stezka vede poblíž soutoku Vltavy a Lužnice a měří šest kilometrů.
Naučná stezka má podobu vycházkového okruhu, začíná a končí u vltavotýnské rozhledny. Turisté na trase najdou deset zastávek s informačními tabulemi, na nichž jsou údaje o místních pověstech, historických událostech a přírodních zajímavostech.
Trasu vybudovaly Lesy ČR na základě iniciativy mikroregionu Vltavotýnsko a ve spolupráci se stanicí Pomoc přírodě.

Státní fond životního prostředí ČR zveřejnil vzorovou dokumentaci pro zadávací řízení na zateplení veřejných budov. Zadavatelé mohou tento vzor využít pro tvorbu vlastní zadávací dokumentace.

Do vzorové dokumentace stačí zadat pouze chybějící údaje.

Vzorová zadávací dokumentace na zateplení veřejných budov

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí